Tipy na další aktivityPokud si budete chtít na chvíli odpočinout od slunění a relaxace u moře či bazénu, ostrov Hvar nabízí spoustu zajímavých možností, jak můžete s vaším časem naložit.

Zasportujte si

V moři kolem ostrova Hvar je podmořský rybolov zakázán, ale potápěči by měli určitě prozkoumat podmoří u ostrůvku Vodnjak a mysu Stambeder. Průliv mezi ostrovy Hvar a Brač je ideálním místem k windsurfingu. Na jižní straně Hvaru se nachází útes vhodný k horolezectví nad mořem. Na své si přijdou i milovníci horské turistiky. Na kopec sv. Mikuláše (Sv. Nikola), který se tyčí do výše 626 metrů se dostanete krásnou, avšak strmou stezkou vedoucí vinicemi a olivovými háji.

Hvar nabízí skvělé podmínky pro vodní sporty, hlavně pro windsurfing, jachting, vodní lyžování, podmořský rybolov a potápění. Nejlepší lokalita pro potápěče je u ostrůvku Stambedar a na Paklených ostrovech jižně od Palmižany. Pro potápění můžete využít služeb některého z místních potápěčských klubů. Zahrát si zde můžete i tenis, basketbal, stolní tenis nebo kuželky. Na Hvar si můžete přivést i své kolo, protože ostrov disponuje několika různě náročnými cyklistickými stezkami. Pořádají se zde také sportovní akce, například 1. ledna se v Hvaru koná Novoroční závod plachetnic a na přelomu března a dubna tenisový turnaj Sunčani Hvar Open.

Ochutnejte místní víno

Hvar je známý zejména díky svému výbornému červenému víno, které se řadí mezi nejlepší v Evropě. Ostrov se pyšní dlouhou vinařskou historií, která sahá až ke starověkým Řekům, kteří zde roku 384 př.n.l. zasadili první vinnou révu. Proto najdeme na ostrově spoustu místních vinařství, kde víno rozhodně stojí za ochutnání. Velcí milovníci vína uvítají řízené ochutnávky, které dokonale ladí k lahodným čerstvým pokrmům, nebo organizované půldenní či celodenní výlety, které vás zavedou do místních nejlepších vinařství. Mezi tato vinařství patří například Duboković, Tomić a Huljić.

Vystupte ke kříži na kopci Glavica

Pokud chcete strávit jeden večer aktivněji, doporučujeme výstup ke kamennému bílému kříži, který stojí na kopci zvaném Glavica, a odkud je nádherný panoramatický výhled na Stari Grad a sousední ostrovy, a to zejména při západu slunce. Původní kříž byl postaven v roce 1900 na oslavu křesťanství, ale během druhé světové války byl zničen. Současný kříž byl postaven v roce 1990 a jeho oltář je vyroben z pozůstatků kříže původního. Nachází se 111 metrů nad mořem a nahoru se dostanete krátkou procházkou přibližně za 20 – 30 minut. Výchozí bod se nachází u hlavní silnice kousek od Rudiny a díky značce byste ho neměli přehlédnout.

Objevujte jeskyně

Na jižním svahu kopce Grabak se nachází jeskyně zvaná Grapčeva špilja, která pro vědce představuje jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve Středomoří. Jeskyně byla objevena náhodou, a to až v 19. století, přitom jsou zde dochovány nálezy až z mladší doby kamenné z období 4000 – 5000 let před naším letopočtem, kdy byla jeskyně obývána lidmi. Jeskyně se nachází 45 minut jízdy jihovýchodně od Rudiny a díky svým překrásným stalagmitům a stalaktitům si její návštěvu užije opravdu každý. Pro vstup do jeskyně je nutné si zarezervovat prohlídku s průvodcem, a to například v Jelse.


Objevujte Paklené ostrovy z kajaku

Paklené, neboli Smolné ostrovy, je skupina malých ostrůvků, které leží v těsné blízkosti jihozápadně od Hvaru. Název souostroví je odvozen od borovicové smůly, která zde dříve bývala hojně používána k utěsňování lodí. Organizované výlety na kajaku jsou ideální volbou pro prozkoumání tohoto magického místa, jelikož průvodci přesně ví, které zákoutí ostrovů byste neměli vynechat. Aktivní výlet, na kterém nechybí ani relaxace na klidných plážích a čas na potápění, si zamilujete.

Pakleni Islands


Navštivte letní festivaly

Jak ve Stari Gradu, tak v hlavním městě Hvaru se každoročně během léta koná letní festival, který ve večerních hodinách zabaví malé i velké publikum. Téměř každý den se zde koná jiná akce, ať už se jedná o koncert místních či zahraničních interpretů, divadelní představení, sportovní událost, ochutnávku místních vín, programu pro děti a mnohé další. Není nad procházku nočním Stari Gradem za zvuků jazzové hudby.

Summer Festival

 Adresa

Rudina 156, Stari Grad, Hvar

Obchodní oddělení
Sociální sitěVytvořila společnost