Tipy na pláže na HvaruOstrov Hvar je známý pro své romantické zátoky s křišťálově průzračnou vodou a oblázkovými plážemi. Ty jsou často obklopeny borovými háji a další vegetací, která plážím přidává na atraktivnosti, a především zajišťuje dost místa, kam se ukrýt před sluncem. Nicméně pokud preferujete pláže písčité, na severu ostrova se nachází několik malebných zátok s písčitým dnem, stejně jako v okolí Jelsy a zátoce Maslinica.

Pláže v blízkosti rezortu

Kousek od vil jsou ukryté dvě malé pláže se skalnatým podložím a křišťálově čistou vodou. První z nich se nachází ve vzdálenosti 500 metrů a druhá ve vzdálenosti 700 metrů od komplexu. K oběma plážím vás za pár minut chůze dovede úzká cestička lemovaná stromy.

Pláže v okolí

Automobilem můžete navštívit spoustu dalších krásných pláží v okolí, které Hvar nabízí.

Dubovica je jedna z nejhezčích pláží na ostrově Hvar, ležící jen 15 minut jízdy autem na jih od Rudiny. Dlouhá oblázková pláž je ukryta v zátoce a díky svému překrásnému podmořskému životu je ideální k potápění. V její blízkosti se nachází příjemný coffee bar a restaurace. Milovníky historie zaujme šlechtický letohrádek z 18. století, který zde vybudovala rodina Kasandrićů.

Na skalnatých útesech stojí malebná osada Zaraće se dvěma hlubokými zátokami s oblázkovými plážemi. Na východě se nachází větší pláž – Velo Zaraće, a na západě menší – Malo Zaraće. Kouzlo místa je dotvářeno roztroušenými skalisky a dechberoucími výhledy. Pláže se nacházejí ve vzdálenosti 20 minut jízdy autem jihozápadně od Rudiny a v jejich blízkosti je několik restaurací.

V blízkosti malé vesničky Milna se nacházejí čtyři krásné oblázkové pláže, kde si přijdou na své jak hosté toužící po klidném, ničím nerušeném dni na pláži, tak ti, kteří chtějí strávit den v blízkosti dobrého jídla a pití. Klidnou atmosféru místa umocňují okolní borové lesy a vinohrady. V Milně se nachází také několik restaurací. Pláže leží přibližně 25 min jízdy autem jihozápadně od Luxury Villas Stari Grad.

Zátoka Maslinica, ležící pouze 2 km od Starého Gradu, skrývá krásnou písečnou pláž s mělkou vodou, kterou ocení především rodiny s malými dětmi a neplavci.

Sveta Nedjelja, klidná vesnička ležící na jižním pobřeží ostrova, skrývá překrásnou písčito-oblázkovou pláž. Ta je z obou stran lemována skalisky a díky bohatému podmořskému životu perfektní na potápění. Světa Nedjelja je známá také pro svůj kamenný ostrůvek s lavičkou a borovicí, který je ideálním místem pro skoky do vody a je vyhledáván dětmi i dospělými toužícími po troše adrenalinu.

Milovníci nudistických pláží si na Hvaru také přijdou na své, a to na krásných plážích Glavica, Stipanska, Šćedro nebo Zečevo.

 Adresa

Rudina 156, Stari Grad, Hvar

Obchodní oddělení
Sociální sitěVytvořila společnost