GastronomieRestaurace ve městě Stari Grad

Pinetta – příjemná restaurace nacházející se v srdci Stari Gradu je proslulá díky svým tradičním dalmatským pokrmům a domácím těstovinám. V nabídce nechybí čerstvé ryby ani plody moře a také pestrý výběr kvalitního vína.

Antika – klidná restaurace ležící v centru Stari Gradu je ukryta mezi uličkami, a proto si zde užijete ničím nerušený oběd i večeři. V nabídce najdete převážně dalmatské speciality, ale i výborné těstoviny nebo rizoto za příznivé ceny. Kromě dobrého jídla se Antika pyšní pestrým výběrem koktejlů.

Eremitaz – malebná kamenná restaurace se nachází na pobřeží kousek od rušného centra Stari Gradu hned vedle kostela sv. Jeronýma. Jedná se o rodinnou restauraci s dlouholetou tradicí, která garantuje výbornou středomořskou kuchyni. V nabídce nechybí čerstvé mořské plody ani výborné rybí pokrmy. Kouzelnou atmosféru místa, si nejlépe užijete při západu slunce.

Fig Stari Grad – Pokud vás omrzí místní kuchyně, doporučujeme vyzkoušet restauraci Fig, kde si můžete vybrat z nepřeberného množství exotických jídel. V restauraci vám připraví výborné mexické, americké nebo australské pokrmy za příznivé ceny. Restauraci Fig najdete také ve městě Hvaru, kde byla původně založena v roce 2015, a díky velké oblíbenosti se o dva roky později rozšířila do Stari Gradu.

Marko’s Pizzeria & Spaghetteria – pokud hledáte italskou kuchyni, Marko’s Pizzeria & Spaghetteria je pro vás to pravé místo. Můžete si vybírat z bohaté nabídky domácí pizzy, těstovin i salátů, ale připraví vám zde i rybí speciality nebo plody moře.

Restaurace ve městě Hvar

Grande Luna – v úzkých uličkách kousek od náměstí se nachází rodinná restaurace specializující se na středomořskou kuchyni. Dominantou restaurace je krásná prostorná terasa, která se rozprostírá mezi okolními domy. Doporučujeme restauraci navštívit ve večerních hodinách a posedět nad dobrým vínem přímo pod hvězdami.

Dalmatino – v centru města, kousek od přístavu, se nachází steak & fish house Dalmatino, kde se specializují na přípravu čerstvých ryb a kvalitních steaků. V nabídce mimo jiné najdete také chutné předkrmy, těstoviny a saláty.

Mizarola – přímo na náměstí najdete pizzerii v neapolském stylu, vyhledávanou jak turisty, tak místními obyvateli. Z toho důvodu je jednou z mála restaurací, jež má otevřeno i mimo sezónu. Kromě výborné pizzy zde mají velký výběr těstovin, ale pochutnáte si zde i například i na rizotu nebo steaku s variací omáček.

Konoba Menego – pokud si chcete odpočinout od celodenního shonu, ochutnat místní víno a zároveň si dát něco lehčího k jídlu, doporučujeme zajít právě sem. Konoba Menego je umístěna v rustikálním kamenném domě ve staré části města zvané Groda. Zaměřují se na studené dalmatské speciality připravované z lokálních surovin od malých producentů, které perfektně ladí k vínu. Zajít si sem můžete například na kozí či ovčí sýry, různě namarinované druhy masa nebo na místní specialitu zvanou opilé fíky.

DiVino – pokud hledáte luxusní restauraci s dechberoucím výhledem na moře, s restaurací DiVino nešlápnete vedle. Restaurace nabízí také degustační menu s výběrem z pěti nebo sedmi chodů a s možností vinného párování. DiVino si na kvalitním vínu zakládá, a proto vám zde bude nabídnut výběr z nejlepších lokálních vinařství, ale také exkluzivní a limitované edice vín. Pokud Vám víno zachutná, máte možnost si ho přímo zde zakoupit.

 Adresa

Rudina 156, Stari Grad, Hvar

Obchodní oddělení
Sociální sitěVytvořila společnost